کد خبر : 10009

Print This Post Print This Post
ونزوئلا در اعتراض به تجاوز نظامی عربستان به یمن، سفیر آن کشور را از کاراکاس اخراج کرد، این در حالی است که وزارت امور خارجه ایران در قبال تحولات یمن تقریبا سیاست سکوت را در پیش گرفته است.

به گزارش پیام مرند، در حالی که وزیر امور خارجه عربستان صراحتا با توهین به مقامات ایرانی، جمهوری اسلامی را عامل جنگ در یمن معرفی کرده است با این حال دستگاه دیپلماسی کشور کم ترین تحرک را برای مقابله با اقدام نظامی سعودی ها در عرصه دیپلماتیک ندارد.

این در حالی است که ونزوئلا در واکنش به اقدامات تجاوزکارانه عربستان، سفیر این کشور را از کاراکاس اخراج کرد.

تهاجم گسترده هوایی سعودی و متحدانش به مناطق مسکونی یمن به بهانه حمایت از عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی آن کشور وارد ششمین روز خود شده و صدها کشته و زخمی و هزاران آواره بر جای گذاشته است.

دفتر حقوق بشری سازمان ملل متحد در ژنو با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، کارکنان این نهاد در یمن کشته شدن ده ها غیرنظامی و زخمی شدن صدها تن دیگر از جمله کودکان را در حملات هوایی به اردوگاه آوارگان در شمال یمن و نزدیک مرز عربستان، تایید کرده اند.

با این حال، سعود الفیصل، وزیر خارجه سعودی، روز سه شنبه با اشاره به اینکه حوثی‌ها با کمک ایران، در یمن دست به تخریب می‌زنند اظهار داشت که عملیات توفات قاطعیت تا تحقق اهداف خود ادامه خواهد یافت.»

تجمع یمنی‌ها مقابل سفارت عربستان در تهران       

یمنی‌های مقیم تهران مقابل سفارت عربستان سعودی تجمع اعتراض ‌آمیز برگزار کردند.

در این اجتماع برخی از مجروحان حمله هوایی عربستان به نماز جمعه صنعا نیز حضور داشتند.معترضان پلاکاردهایی با مضامین مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر عربستان در دست داشتند و این شعارها را با مشت‌های گره کرده تکرار می‌کردند.

برخی از تجمع‌کنندگان در اعتراض به حملات عربستان سعودی و همپیمانانش به یمن، تصاویر پادشاه آل سعود را به آتش کشیدند و آن را زیر پای خود لگدمال کردند.بیشتر معترضان، دانشجویان جوان یمنی بودند که در ایران تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: رجانیوز