کد خبر : 12347

Print This Post Print This Post
وقایع و اتفاقات بی سابقه و تلخ بازی تیم های تراکتورسازی و نفت تهران در رسانه های مختلف و پایگاه خبری آذربایجان شرقی بازتاب گسترده ای داشت و هر کدام از آن ها از منظر خود به این موضوع پرداخته اند.

به گزارش پیام مرند، تارنمای نصرنیوز با عنوان سپاهان برنده دیدار تراکتور و نفت تهران، نوشته است: تراکتور که با برتری ۳ ـ ۱ خود را قهرمان می دید، به دنبال اخراج آندرانیک تیموریان افت کرد و سرانجام این افت با اشتباهات عجیب حامد لک سنگربان خود حکم به تساوی ۳ ـ ۳ و از دست رفتن عنوان قهرمانی برای تبریزی ها داد.

تراکتورسازی که آماده کسب اولین عنوان قهرمانی بود و برای این قهرمانی همه معیارها از جمله بیشترین برد، بهترین خط حمله، آقای گل مسابقات، بهترین تفاضل گل و … را داشت، تنها باور قهرمانی را نداشت، درست است که تراکتورسازان اعتقاد دارند فغانی در صحنه اخراج آندو سختگیری زیاد از حد انجام داده است، با این حال آنها حتی ۱۰ نفره می توانستند از اندوخته گرانبهای خود محافظت کنند.

در حالی که همه چیز برای بزرگترین جشن ورزشی در تاریخ تبریز مهیا شده بود، جشن از میعادگاه ۱۰۰هزار نفری تبریز به ورزشگاه ۱۰ هزار نفری فولادشهر اصفهان رفت. تیموریان با اخراج امروز خود همه چیزی را که برای قرمزپوشان به ارمغان آورده بود، از آنها گرفت.

تارنمای هم نوا نیز مصاحبه ای از کاظم شهریاری مدیر روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی منتشر کرده و از قول وی نوشته است: من از آقای فغانی تنها یک سوال دارم چرا من را اخراج کرد؟ همه که مرا می شناسند من نه اهل توهین نه اهل فحش هستم از لحاظ اخلاقی نه تنها هواداران ترالکتور بلکه همه تیم ها هم با اخلاق من آشنا هستند من فقط جلو رفتم و به آقای فغانی گفتم آقای داور مگر آندو چکار کرد که اخراجش کردی به من گفت شما هم اخراجی . در رختکن هم ازآندو پرسیدم به من گفت حاج آقا کی شما از من حرکت زشت دیده اید من فقط مانع شروع بازی شدم و داور من را اخراج کرد.

وی ادامه می دهد: قبل از شروع بازی به دوستی که قرار بود در خانه بماند و لحظه به لحظه خبر بازی سپاهان و سایپا را به من برساند هماهنگ شده بودیم تا دقایقی مانده به پایان بازی هم به خوبی باهم در ارتباط بودیم اما در آن دقایق آخر به کلی ارتباط ها قطع شد. نه من توانستم با او صحبت کنم و نه او توانست با من ارتباط برقرار کند پل های ارتباطی کلا قطع شده بود.

او افزود: در حالی که در سکوهای ورزشگاه پسر کوچکم را گم کرده بودم و به دنبال او می گشتم عسگری را دیدم یاد روز جلسه استقلال و تراکتور افتادم در آن جلسه به او گفتم که هواداران تراکتور خیلی تیمشان را دوست دارند در انتخاب داوران بازی ما نهایت دقت را بکنید تیم در شرایط حساسی قرار دارد. روی سکوها به کنار او رسیدم و گفتم آقای عسگری دیدید به شما گفته بودم این رسمش نبود. بازی با احساسات این هواداران درست نبود.

تارنمای ‘ تبریز بیدار ‘ نیز در مصاحبه ای با نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی از قول وی نوشته است: اتفاقات دیروز تمسخر مردم آذربایجان بود، پیگیر طرح سوال از وزیر ورزش خواهم بود.

محمد حسن نژاد گفت: آنچه دیروز من را در ورزشگاه یادگار امام تبریز آزار داد نه باخت تراکتورسازی که مسخره مردم آذربایجان و هواداران این تیم بود.

وی افزود: من همراه فرزندانم به امید قهرمانی به ورزشگاه آمده بودیم و با توجه به اتفاقات رخ داده در ورزشگاه قطعا در این زمینه از وزیر ورزش و جوانان سوال خواهم کرد.

حسن نژاد با انتقاد از شایعه مساوی کردن سپاهان در بازی با سایپا، اظهارداشت: تلفن ها و ارتباطات مخابراتی در ورزشگاه قطع شده و با اینگونه واکنش ها در ورزشگاه هواداران را فریب دادند. دروغ مطرح شده در آنجا باعث شد که تراکتورسازی به جای حمله در آخرین دقایق برای پیروزی، به لاک دفاعی فرو رود.

وی افزود: ریختن مردم به میدان بازی باعث تعجب بسیاری شد به گونه ای که سایت های داخلی آن را عجیب ترین اتفاق تاریخ فوتبال ایران نامیدند و این باعث به وجود آمدن دیدگاه های دیگری درباره مردم آذربایجان می شود.

نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قطعا از وزیر ورزش در این باره سوال خواهم کرد، ادامه داد: باید مشخص شود که این دروغ پخش شده در بین هواداران، آیا برنامه ریزی شده بوده است یا نه؟ و من به جد پیگیر سوال از وزیر خواهم بود.

تارنمای ‘ آناج ‘ نیز با تیتر معادلات بازی فینال گونه لیگ بیشتر می شود، نوشته است: وقتی کارشناسان داوری بازی تراکتور – نفت را ندیده اند/ دربی پایتخت مهم تر است!

این تارنما ادامه می دهد: برای دریافت نظر کارشناسی در خصوص قضاوت فغانی و تصمیم هایی که در بازی دیروز گرفت، با سه کارشناس داوری تماس گرفته شد که هر سه نفر اعلام کردند نتوانسته اند بازی را ببینند!

تماس خبرنگار آناج با کارشناسان داوری در خصوص نحوه قضاوت علیرضا فغانی در بازی تراکتورسازی و نفت تهران بی نتیجه ماند.

هوشنگ نصیرزاده و محمد فنایی دو کارشناس ملی فوتبال به خبرنگار آناج گفتند به علت اینکه همراه خانواده مسافرت بوده اند، موفق به تماشای بازی حساس تراکتور و نفت نشده اند. این در حالی است که این دو کارشناس فوتبال بازی کاملا خنثی استقلال و پرسپولیس را به طور کامل تماشا کرده و حتی نظر کارشناسی هم داده اند.

رحیم رحیمی مقدم پیشکسوت داوری تبریز هم اعلام کرد به علت اینکه در بیرون از منزل مهمان داشته نتوانسته است بازی را ببیند.

پایگاه اطلاع رسانی آناج در تلاش است از دیگر پیشکسوتان داوری در خصوص قضاوت فغانی در بازی دیروز نظر کارشناسی بگیرد، البته اگر بازی را دیده باشند !

انتهای پیام /*