کد خبر : 13896

Print This Post Print This Post
ضیافت افطاری که دیروز توسط رئیس جمهور برگزار شد با حاشیه هایی همراه بوده است. در این خصوص افراد مختلف نظراتی ارائه کرده اند. یکی از فعالین فرهنگی اجتماعی شهرستان مرند پیرامون سخنان کرباسچی در این ضیافت یادداشتی برای پیام مرند ارسال کرده است.

به گزارش پیام مرند،  امیر حق طلب مرندی طی یادداشتی نوشت: دیروز رئیس جمهور، حسن روحانی طبق روال سال گذشته ضیافت افطاری با مشارکت اصولگرایان و اصلاح طلبان تدارک دیده بود. اما امسال بدون مرز بندی جناحی و حزبی، شاید بتوان گفت، این اولین لبیک ریاست جمهوری به شعار امسال نامگذاری شده توسط مقام معظم رهبری است.
فارغ از اصل مراسم اظهارات جنجال برانگیز کرباسچی شهردار اسبق تهران به عنوان یکی از سخنرانان موجب به حاشیه کشیده شدن مراسم ضیافت گردید و حسن روحانی به این اظهارات واکنش نشان نداد و سکوت یادآور ضرب الامثل قدیمی ایرانیان است.

برخی از میهمانان در واکنش به این اظهارات کرباسچی مراسم را ترک کردند.
کرباسچی در طی این سخنرانی با تطهیر سران فتنه گفت که این سید مظلوم – میرحسین موسوی – کلان نظام را قبول دارد و نیت بدی نداشت !
حال باید پرسید جناب کرباسچی از چه مسندی چنین سخنانی را بر زبان میراند. حافظه تاریخی ملت ایران هیچوقت از یاد نمیبرد که عملکرد مالی جناب کرباسچی در حوزه کاری خود جزء اولین هائیست که مردم را نسبت به نظام جمهوری اسلامی بدبین کرد.
ایشان در سال ۱۳۷۷ بدلیل برخی اتهامات محرز بازداشت و به حبس محکوم گردید. عناوین اتهامی ایشان به تشخیص دادگاه آن زمان:
(مشارکت در اختلاس به مبلغ یک میلیارد و چهارصد و پنجاه و سه میلیون تومان، نود هزار دلار آمریکا، ۶۶۰ سکه بهار آزادی و ۸۰ سکه نیم بهار آزادی.
مشارکت در ارتشا
تضییع اموال عمومی
تصرف اموال عمومی
تبانی در معاملات دولتی
بوده دخالت در انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی با پرداخت ۲۵ میلیون تومان به دو نامزد).
حال که ایشان خود دارای چنین پرونده متبلوری در زمان تکیه بر اریکه شهرداری پایتخت می باشد آیا میتوانند بدرستی سره را از ناسره تشخیص داده و از حلقوم ملتی که هنوز هم تبعات آن فتنه فتنه گران را به جان خریدارند سخن براند.
آیا پذیرفتن مظلومیت فتنه گران به معنی پذیرفتن ظالمیت نظام نیست؟
اگر فتنه گران بقول ایشان نظام را قبول دارند و نیت بدی نداشتند چرا زمانی که خود را ملعبه دشمن دیدند پا پس نکشیدند و راهشان را اصلاح نکردند؟

به فرموده مقام معظم رهبری: “دشمن محاسبات خیلی دقیقی کرده بود؛ منتها خوب، محاسباتش غلط از آب درآمد؛ ملت ایران را نشناخته بود. دشمن در پشت صحنه، همه‌ی چیزها را مشاهده کرده بود. این کسانی که شما بهشان میگوئید سران فتنه، کسانی بودند که دشمن اینها را هل داد وسط صحنه. البته گناه کردند. نبایستی انسان بازیچه‌ی دشمن شود؛ باید فوراً قضیه را بفهمد. اگر اول غفلتی کرده است، وسط کار وقتی فهمید، بلافاصله بایستی راه را عوض کند. خوب، نکردند.
حسین شریعتمداری در آذر ماه سال پیش مدعی شد مدارکی در دست دارد که ایده اولیه تحریمهای ایران را سران فتنه به امریکا پیشنهاد داده اند.
به جرات میتوان اعتراف کرد که اگر نبود مدیریت بحران عالمانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری، الان باید دست در گریبان به سوگ دستاوردهای انقلاب که خون هزاران شهید به پای آن تقدیم شده می نشستیم.
اقای کرباسچی با این سخنان خود که فتنه گران را مقید به نظام جمهوری اسلامی میدانند تعریف دیگری از مقبولیت نظام ارائه نمودند. از نظر ایشان مقبولیت نظام یعنی ۱- دادن شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران ۲- استقلال آزادی جمهوری ایرانی (با حذف اسلام) ۳- آتش زدن خانه خدا ۴- توهین به تمثال مبارک رهبر کبیر انقلاب ۵- بی حرمتی به امام حسین در روز عاشورا ۶- نماز خواندن مختلط دختر و پسر با کفش ۷- حمله به پایگاههای مقاومت ۸ – لخت کردن زنان محجبه در انذار عمومی ۹- غارت اموار عمومی و آتش زدن بانکها و…. .
اقای کرباسچی شما که در صدد تطهیر فتنه گران هستید آیا حاضرید پاسخ این همه خیانت را بدهید؟؟؟

انتهای پیام/

امیر حق طلب