کد خبر : 15224

Print This Post Print This Post
ستاره کشتی کشور و قهرمان مسابقات کشتی پسشکسوتان ایران در آستانه اعزام به مسابقات جهانی یونان گفت: متاسفانه چند سال پیش نیز بنده بعلت نبود حامی مالی از حضور در مسابقات جهانی بوسنی بازماندم لذا تقاضا دارم عاشقان و دلسوزان ورزش نگذارند این ماجرا تکرار شود.

به گزارش پیام مرند، احمد مریخی قهرمان کشتی کشور که اخیرا نیز ضمن کسب مقام قهرمانی مسابقات کشتی آزاد پیشکسوتان کشور در خرم آباد بعنوان ستاره این رقابتها برگزیده شد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مسابقات کشوری خرم آباد انتخابی تیم ملی در سطح بالایی و با شرکت بیش از ۸۰۰ ورزشکار برگزار گردید.
وی اظهار کرد: در آستانه این مسابقات بعلت مصدومیتی که داشتم توسط پزشکان از حضور در این رقابت منع شدم اما با توجه به ارادت خاصی که نسبت به حضرت رقیه (س) دارم با یاد ایشان و استمداد کمک از خداوند متعال وارد میدان شدم و در سایه دعای همشهریان عزیزم ستاره این مسابقات شدم و کشتی گیر حریفم را که چهار سال پیاپی قهرمان شده بود شکست دهم.
مریخی با اشاره به اینکه اوایل شهریور ماه زمان اعزام به مسابقات جهانی در یونان است گفت: امیدوارم در این مسابقات جهانی با کسب مقام خوب و قهرمانی و کسب مدال طلا، پرچم کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران را به احتزاز دربیاورم.
وی افزود: پس از بازگشت از مسابقات کشوری همشهریان عزیز استقبال خوبی از بنده داشتند و مرا شرمنده خود کردند مخصوصا فعالین هیات کشتی مرند و بالاخص آقای نجاری ریاست محترم اداره ورزش و جوانان که انصافاً تلاشهای زیادی در عرصه ورزش شهرستان انجام میدهند و ایشان برای اولین بار خانه کشتی مرند را راه اندازی کردند که آرزوی چندین دهه کشتی گیران مرند بوده است.
قهرمان کشتی آزاد کشور تصریح کرد: امیدوارم کشتی گیران عزیز مخصوصا جوانان از تجربیات پیشکسوتان بهره بگیرند و با ایجاد یک اتحاد و انسجام بیشتر در هیات کشتی مرند و کمک به ریاست جدید این هیات جناب آقای حاتمی شاهد بازگشت وضعیت کشتی مرند به سالهای پیش باشیم چراکه زمانی کشتی مرند بسیار مطرح بود.
وی افزود: مرند در گذشته کشتی گیران به نام و مطرحی داشته که برخی نیز به رحمت خدا رفته اند که از جمله این قهرمانان میتوان به آقایان بهرام ایمانی، نقوی، اسمائیل مریخی، حسن جوادی، سلطانپور، علی صادقی، برادران دایی که یک عمر برای مرند زحمت کشیدند.
این ستاره کشتی ایران در خصوص اعزام به مسابقات جهانی یونان گفت: اینک بنده مجوز حضور در این مسابقات را کسب کرده ام اما برای شرکت در این رقابتها باتوجه به اینکه بنیه مالی مناسبی ندارم، نیاز به اسپانسر مالی هست لذا برای حمایت از حضور بنده بعنوان نماینده مرند و ایران در این مسابقات انتظار دارم این که که یک مرندی برای اولین بار در مسابقات کشتی جهان شرکت میکند مسئولین ذیربط، دلسوزان شهرستان بالاخص نماینده محترم در مجلس عنایت داشته و با حمایت خویش مانع بازماندن بنده ازحضور در این مسابقات شوند.
وی گفت: هزینه اعزام به این رقابتها حدود ۱۰ میلیون تومان است و متاسفانه چند سال پیش نیز بنده بعلت نبود حامی مالی از حضور در مسابقات جهانی بوسنی بازماندم لذا تقاضا دارم عاشقان و دلسوزان ورزش نگذارند این ماجرا تکرار شود.
به گزارش خبرنگار ما، احمد مریخی متولد ۱۳۲۸ مرند بوده و از سال ۱۳۴۵ بصورت حرفه ای به ورزش کشی روی آورده است. در سال ۱۳۵۰ ستاره مسابقات کارگران ایران شد و در سال ۱۳۵۱ به استخدام ارتش درآمده و در این مجموعه نظامی نیز به رشته ورزشی خود ادامه داد، تا جایی که در ۵ دوره از مسابقات کشتی ارتش‌های جهان حضور مداوم داشته و توانست در سال ۱۳۵۵ مقام دوم مسابقات کشتی ارتش های جهان را کسب کند.
انتهای پیام/