کد خبر : 15808

Print This Post Print This Post
تقی کرمی فرماندار شهرستان مرند در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد گفت: نخستین گام پیشگیری از اعتیاد آگاه‌سازی جامعه از خطرات و مضرات استفاده از مواد مخدر است.

به گزارش پیام مرند، معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد گفت: مواد مخدر پدیده ای شومی است که با خود تزلزل ، عقب ماندگی و فروپاشی ارزشها و هنجارها را به دنبال می آورد و همراهی و همکاری همگان با عزم ملی و تدوین برنامه های فرهنگی ، آگاه سازی جامعه از آسیب ها و خطرات مواد مخدر، نقش موثری در پیشگیری از بروز و گسترش آن در جامعه دارد.

وی با بیان اینکه پیشگیری و ریشه کن کردن این پدیده شوم نیازمند مشارکت جامعه و خانواده هاست افزود: مواد مخدر مهمترین عامل به تباهی کشیدن و انحطاط اخلاقی و فکری به شمار می رود.

کرمی تصریح کرد : مواد مخدر مهمترین عامل وقوع جرائم و پدیده شوم فردی ، خانوادگی و اجتماعی است که متأسفانه امنیت فردی ،خانوادگی و اجتماعی را به شدت مورد تزلزل و هجوم قرار داده است .

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان با بیان اینکه عواقب مواد مخدر صنعتی بسیار بزرگی برای افراد و جامعه است افزود: باید برای افراد مختلف جامعه اطلاع رسانی و آگاه سازی کنیم.

وی اظهار کرد: امروزه نوع مصرف مواد مخدر تغییر یافته و از سنتی به صنعتی تبدیل شده است و این امر باعث شده تا مواد مخدر آسان تر تولید شده و دسترسی به این مواد نیز راحت تر صورت گیرد.
وی همچنین افزود: عدم آگاهی از پیامدهای اعتیاد و صنعتی شدن موجب شده تا هر روز بر متقاضیان این مواد افزوده شود.

کرمی گفت: مبارزه همه جانبه با مواد مخدر تنها وظیفه دستگاه های دولت نیست بلکه یک رسالت جمعی و همگانی است.

وی افزود: همه اقشار جامعه بایدگام‌های اساسی در مسیر مبارزه با مواد مخدر در حد توان خود بردارند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند تاکید کرد : نخستین گام پیشگیری از اعتیاد آگاه‌سازی جامعه از خطرات و مضرات استفاده از مواد مخدر است.

انتهای پیام/