کد خبر : 16663

Print This Post Print This Post
نشست هم اندیشی شهرداران استان آذربایجان شرقی سه شنبه به میزبانی شهرداری مرند با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند ، مدیر کل دفتر امور شهری استانداری ، کارشناسان استانداری ، شهرداران استان آذربایجان شرقی ، اعضای شورای اسلامی شهر مرند و اصحاب رسانه در محل سالن اجلاس شهرداری مرند برگزار شد .

به گزارش پیام مرند، تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در این مراسم اظهار داشت: تمامی شهرداران نقش بی بدیلی در عمران و آبادانی شهرها دارند و شهرداری ها علی رغم اینکه یک نهاد غیر دولتی هستند اما عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را این شهرداری ها به نمود آشکار می سازد .

وی با اشاره به تعامل بین شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر گفت: اگر شهرداری ها فقط یک روز خدمات مطلوبی ارائه ندهند این امر را به پای نظام می نویسند.

فرماندار مرند با بیان اینکه عملکرد شهرداری ها در دید کارگزاران نظام و مردم است ، افزود : تعامل ما بین اعضای شورای اسلامی شهر ها و شهرداری ها باعث پیشرفت شهرها می شود و با توجه به اینکه هم اکنون مدیران خوبی در شهرداری ها داریم شوراها نیز در این عملکرد ها نقش بسزایی دارند .

وی در ادامه با اشاره به اینکه در بسیاری از زمینه ها نقش شهرداران و حضور آنها به عینه مشاهده می شود ، افزود : امروز شهرداری ها در تمامی زمینه ها بخصوص عمران ، فرهنگ ، ورزش ، بهداشت و درمان نقش بسزایی را ایفا می کنند .

کرمی ادامه داد: بخش عظیمی از اشتغال کشور متوجه نقش شهرداران هست و در بهبود فرهنگ شهر نشینی اگر نتوانند به خوبی عمل کنند دچار مشکل خواهند شد .

وی مهمترین ویژگی شهرداری ها را تعامل گرایی عنوان کرد و افزود : شهرداری ها تعامل با مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند چرا که عمده منابع درآمدی آنها از مردم تامین می شود و باید به مردم توجه ویژه و مثبتی داشته باشند که رمز موفقیت شهرداران است .

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت : شهرداری علم است ؛ و هر کسی که علم آن را نداشته باشد موفق نمی شود و باید هنر مردم داری و هنر جذب منابع و تعامل با شورای اسلامی را داشته باشند .

سید رضا هاشمی نماینده شهرداران آذربایجان شرقی و شهردار مرند نیز در نشست هم اندیشی شهرداران استان گفت : امروز تمامی فعالیت های شهر از نظر عمرانی ، خدماتی ، فرهنگی و اجتماعی بر دوش شهرداری هاست .

وی در ادامه افزود : اعتقاد داریم شهرداران استان آذربایجان شرقی یک مجموعه با انگیزه وعشق خدمت به مردم است.

شهردار مرند با اشاره به اینکه برای انتقال تجربیات برای مدیریت ایده آل شهری باید نشست های هم اندیشی ادامه دار باشد ، اظهار داشت : نشست های هم اندیشی بین شهرداران استان باعث می شود با هم به نقطه ای برسیم که چگونه می شود درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد کرد چرا که اگر درآمد پایدار وجود نداشته باشد در آینده شهرداری ها به بزرگی مشکلات برخواهند خورد .

هاشمی با اشاره به اینکه باید در قالب اتاق فکر از نقطه نظرات رسانه ها ، اساتید دانشگاه و فعالان اقتصادی بهره جست ، تاکید کرد : اتاق فکر شهرداری ها می‌تواند بهترین مشاور و محرک توسعه شهرها باشد.

وی همچنین به لزوم توجه شهرداران به هم اندیشی در داخل مجموعه شهرداری نیز گفت : بجای اینکه دیگران ما را نقد کنند ابتدا باید در داخل مجموعه شهرداری کارگروهی تشکیل شود که طی آن نشست های هم اندیشی برای رفع نقاط ضعف درون سازمانی صورت پذیرد تا یک سازمان زنده و پویا داشته باشیم .

انتهای پیام/