کد خبر : 16885

Print This Post Print This Post
فرمانده سپاه ناحیه مرند ظهر امروزبه مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگاران ضمن تشریح برنامه های این هفته در مرند از رسانه ها بعنوان عاملی مهم در ایجاد و حفظ وحدت در جامعه یاد کرد.
به گزارش پیام مرند، سرهنگ جواد قهرمانزاده فرمانده سپاه ناحیه مرند در اولین روز از هفته دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگاران گفت: تهاجم فرهنگی غرب علیه کشورهای ایران سابقه ای بس طولانی دارد اما پس از انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و آغاز گسترش فرهنگ اسلامی در منطقه و جهان، تلاش و تهاجم فرهنگی غرب تشدید گردید.
وی دامه داد: دشمن حتی با آغاز جنگ سخت و تهاجم نظامی در همان اوایل انقلاب درصدد از بین بردن این انقلاب بود و بعد از اینکه در این عرصه دست خالی ماندند تهاجم فرهنگی را با روش های نوین و ابعاد گسترده تر طراحی و اجرا کردند.
فرمانده سپاه ناحیه مرند افزود: متاسفانه در اوایل مسئولین در این عرصه غفلت کردند و علی رغم هشدارهای مقام معظم رهبری (دامت برکاته) آنگونه که باید کارعمقی انجام نشد و در مسائلی را در جامعه پدید آورد.
سرهنگ قهرمانزاده تصریح کرد: سازمان بسیج یعنوان یکی از نیروهای پنج گانه سپاه پاسداران تحت فرمان فرماندهی معظم کل قوا به بیانات و هشدارهای ایشان در عرصه فرهنگی نیز لبیک گفته و در کنار سایر فعالیتهای خویش کار تربیتی را افزایش و درقالب حلقه های صالحین وارد عمل گردید که در شهرستان مرند نیز در تمام پایگاهها این حلقه ها در سنین مختلف جهت ترویج هر بهتر اسلام ناب برنامه های مختلفی دارند.
وی با اشاره به اینکه مردم شهرستان مرند علی رغم وجود اختلاف سلیقه ها همیشه در خط ولایت و انقلاب بوده اند، گفت: در دانشگاههای مرند و نشست های بصیرت مساجد، جوانان و دانشجویان آزادنه سوالات خود را طرح و با هم بحث میکنند و فضای مناسبی وجود دارد و همگان مخصوصا مسئولان توجه داشته باشند که وجود نظرات مختلف و برخی انتقادات نباید عامل دلسردی و ناراحتی گردد.
قهرمانزاده از فعالیتها و تلاشهای رسانه های جمعی شهرستان مرند تشکر کرد و گفت: نباید بگذاریم سخنان مقام معظم رهبری زمین بماند و با توجه به اینکه دشمن درصدد دوقطبی کردن جامعه می باشد باید در سال همدلی و همزبانی ضمن رعایت خطوط قرمز نظام و در عین حال با داشتن سعه صدر با وحدت و دست درد دست هم در مقابل استکبار و رژیم صهیونیستی بیاستیم.
ایران و دموکراسی با معیارهای اسلامی
وی افزود: امسال دو انتخابات مهم در کشور داریم  و شکر خدا در کشور جمهوری اسلامی ایران دموکراسی کامل با معیارهای اسلام حاکم است و همانند همیشه حضور حداکثری بر پایه یک انتخابات سالم بسیار مهم و تاثیرگذار و عامل وحدت نیز دشمن شکن خواهد بود و از رسانه ها انتظار میرود برای  ایجاد فضای شور و آگاهی بیشتر تلاش کنند و خدای ناکرده موجبات زمینه سازی برای ایجاد تنش را فراهم نکنند و در عین حال مسئولین نیز بیش از پیش انتقادپذیر باشند و احیانا از مطالبی که در چارچوب قوانین و خطوط قرمزنظام منتشر میگردد دلگیر نشوند.
قهرمانزاده در ادامه از اجرای بیش از ۶۰ برنامه مختلف در طول هفته دفاع مقدس در مرند خبر داد و گفت: دهها برنامه مختلف در زمینه های فرهنگی، ورزشی، عمرانی و بهداشتی در نقاط مختلف شهرستان برگزار خواهد شد و حتی برای مناطق محروم نیز برنامه هایی ترتیب داده شده است که از جمله میتوان به اعزام اکیپ های پزشکی، بسیج سازندگی و گروههای دامپزشکی اشاره نمود.
وی همچین گزارشی از فعالیتهای بسیج سازندگی مرند ارائه کرد و افزود: از اول سال جاری تا کنون بیش از ۱۰ میلیارد ریال انواع تسهیلات خود اشتغالی در رشته های مختلف در شهرستان مرند توسط بسیج سازندگی اعطا شده است و در این راستا بیش از ۶۵ نفر با راه اندازی کارگاه و مشاغل گوناگون وارد عرصه بازار کار شده اند.
سرهنگ قهرمانزاده هچنین گفت: به مسئولین شهرستان نیز اعلام کرده ایم که بسیج شهرستان آماده همکاری با کلیه دستگاههای اجرایی در راستای عمران و آبادانی است  و در این مسیر هیچ چشمداشتی نیز وجود ندارد.
DSC_0224
انتهای پیام/