کد خبر : 17547

Print This Post Print This Post
مسئول قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر سپاه عاشورا در همایش سالیانه قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر سپاه مرند گفت: امر به معروف و نهی از منکر و تذکر دادن باید در مواقع لازم صورت گیرد و این امر در مورد افراد صاحب منصب نیز صدق میکند.

به گزارش پیام مرند، سرهنگ پاسدار غفار ملکی در این جلسه که عصر دوشنبه سالن کانون بسیج برگزار شد با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب پیرامون این فریضه گفت: مطمئنا اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه جایی نداشته باشد اشرار بر ملت مسلط میشوند و تاریخ پر است از نمونه های این کوتاهی جوامع که زمینه را برای تسلط افرا بی دین و شرور فراهم کرده اند.

وی ضمن تسلیت پیشاپیش ایام ماه محرم اظهار کرد: سالار شهیدان امام حسین (ع) نیز برای امر به معروف و نهی از منکر و مقابله با ظلم قیام نمود و به پیروان خود این درس را داد که همیشه باید علیه ظلم اقدام و قیام کرد.

سرهنگ ملکی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه برخی ها برای عکس انداختن با دشمنان انقلاب و نظام اسلامی له له میزنند گفت: امر به معروف و نهی از منکر و تذکر دادن باید در مواقع لازم صورت گیرد و این امر در مورد افراد صاحب منصب نیز صدق میکند.

وی با تاکیر بر اینکه تحقیر و توهین در تذکر دادن و امر به معروف و نهی از منکر مذموم است، افزود: اینک که فضای مجازی نیز میدان تقابل و گسترش اندیشه هاست، فعالین عرصه امر به معروف و نهی از منکرات حد امکان در این میدان نیز حضور یافته و در مواقع لازم نظرات خود را بیان کرده و تذکرات لازم را منتشر کنند.

مسئول قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر سپاه عاشورا با بیان شیوه های امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه مقام معظم رهبری ( مدظله العالی)تصریح کرد: در هنگام تذکر دادن به افراد این کار باید عالمانه و همراه با مهر و محبت باشد تا تاثیر گذار گردد.

وی همچنین به تلاشهای دشمن در عرصه جنگ نرم نیز اشاره کرد و گفت: شبکه های ماهواره ای ناخواسته بر افراد و خانواده ها تاثیر سوء دارند و خوشبختانه شهرستان مرند  رتبه اول تحویل اختیاری گیرنده های ماهواره ای در استان را کسب کرده است.

در ابتدای این همایش سرهنگ پاسدار تقی صفایی مسئول قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر سپاه ناحیه مرند در خصوص وظایف واحدهای مختلف این قرارگاه و اهمیت این فریضه مطالبی بیان نمود.

DSC_0151 DSC_0165 DSC_0173

  1. وفائی گفت:

    با سلام .
    ای کاش در خصوص فلسفه و چرایی و لزوم امر به معروف و نهی از منکر و نیز گستره منکرات در جامعه و نیز اقسام منکرات اعم از : ۱ – منکرات اعتقادی مثل : کفر به اصول و فروع دین ، ترویج باطل ، فروختن دین به دنیا ، بازیچه قرار دادن دین ، پشت پا زدن به ارزشهای اسلامی و … و … – ۲ – منکرات اخلاقی مثل : دروغ ، محاشی و ناسزا گویی ، غیبت و تهمت و … و … – ۳ – منکرات عبادی مثل : تمایل و روی آوردن به گناه ، اصرار به گناه ، روزه خواری و … و … – ۴ – منکرات اقتصادی مثل : احتکار ، کم فروشی ، کلاه برداری ، دزدی ، اسراف و تبذیر و … و … ۵ – منکرات خانوادگی مثل : عقوق والدین ، ترویج ابتذال و فساد ، طلاق و … و … – ۶ – سایر انواع منکرات اجتماعی و سیاسی و نظامی و فرهنگی و هنری و اداری و … و … و مصادیق بارز آنها و راههای پیشگیری از طریق فرهنگ غنی امر به معروف و نهی از منکر آموزشهای لازم به صورت عمومی برای تمامی افراد جامعه داده شود تا فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر به صورت عمومی در جامعه اسلامی نهادینه شده و جلوی بزهها و مسائل و مشکلات جوامع به خصوص در جامعه اسلامی ایران عزیزمان گرفته شود . انشاء ا… تعالی .
    ممنونم .