کد خبر : 18027

Print This Post Print This Post
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی گفت: این نگرانی وجود دارد که استکبار ستیزی فراموش شود. در حالی که این موضوع از روح ما متبلور می شود.

به گزارش پیام مرند، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی در جلسه نشست منطقه ای  روسای دانشگاه ها و فرماندهان نواحی سپاه شهرستان های غرب استان ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضران و تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: بسیج دانشجویی استان ۳ سال پیش اقدام به تدوین سند چشم انداز کرده است که امروز پس از ۳ سال اجرا نیاز به بررسی دقیق دارد تا از مسیر خودش خارج نشود.

وی با اشاره به نقش اساسی بسیج دانشجویی در برنامه های فرهنگی و علمی دانشگاه ها افزود: استان را به ۶ قسمت غرب، شرق، شمال، جنوب و ۲بخش مرکزی  که بتوانیم دغدغه های هر منطقه را تخصصی تر بررسی کنیم.

شادی هدف تشکیل این جلسه را تصمیم گیری در ۴ مبحث اعتقادی و ایدئولوژیک، کنگره شهدای دانشجو، جبهه مقاومت وبازه سیاسی بین ۱۳ آبان تا ۱۶ آذر اعلام کرد.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی سپاه عاشورا در این جلسه در سخنانی گفت: آموزه های دینی نقش بسیار موثر و مهمی در زندگی دارند لذا آشنایی هر چه بیشتر جوانان با این آموزه ها ضرورت دارد و بسیج دانشجویی نیز با همکاری مسئولین دانشگاهها برای برگزاری برنامه های تربیتی و ایجاد بستر تربیتی سالم تلاش میکند.

وی افزود: این نگرانی وجود دارد که استکبار ستیزی فراموش شود. در حالی که این موضوع از روح ما متبلور می شود.

عبدالله شادی با اشاره به وجود بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو در استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: برگزاری طرح های کوچک و بزرگ برای این حجم زیاد دانشجو از طرف یک نهاد کار بسیار سختی است لذا دست اندرکاران دانشگاههای مختلف  باید هرکدام با پتانسیل های خود وارد عمل شوند و زیرساخت های دینی را پیاده کرد و طرح های تربیتی را برگزار نمود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش های رزمندگان اسلام در جبهه های مقاومت گفت: در جریان بحران سوریه و پیروزی های جبهه مقاومت، اقتدار نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش عیان شده است و ستادهای پشتیبانی از جبهه مقاومت نیز در ۴ استان شمالغرب کشور تشکیل شده است.

مسئول بسیج دانشجویی استان تصریح کرد: مردم باید در جریان حقیقت جبهه مقاومت اسلامی قرار گیرند و عمق جریان تشریح گردد.

شادی در ادامه به نتایج اردوهای راهیان نور دانشجویی و اساتید اشاره کرد و گفت: امسال مقرر است ۷ تا ۱۰ درصد دانشجویان هر دانشگاه در این اردوها شرکت کنند.

وی از برگزاری ویژه برنامه هایی در فاصله ۱۳ آبان تا ۱۶ آذر در دانشگاههای استان خبر داد و گفت: ۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی است و روحیه استکبار ستیزی برای همیشه حفظ خواهد شد چراکه نحوه برخورد با دشمن و آمادگی برای تقابل درسی است که از قرآن و اهل بیت (ع) فراگرفته ایم و استکبارستیزی در فطرت ماست.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی سپاه عاشورا افزود: از ۱۳ آبان تا ۱۶ آذرماه کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاههای استان برگزار خواهد شد و اوج این برنامه ها در  دوم آذرماه با برگزاری همایش بزرگ دانشجویان ارزشی استان برای طرح و بررسی مباحث روز خواهد بود.

در ادامه این جلسه هر یک از حضار دیدگاههای خود را مطرح کردند.

DSC_0159

انتهای پیام/