کد خبر : 18096

Print This Post Print This Post
"نایاک" سازمانی غیر دولتی در قالب حمایت از حقوق ایرانیان در امریکاست که برای نفوذ در ایران دستورالعمل هایی دارد.

پیام مرند: یادداشت میهمان/ امیر حق طلب مرندی: شاید تا بحال داستان اسب تروا را شنیده باشید. داستان از انجا شکل گرفت که یونانیها بعد از ۱۰ سال جنگ و استفاده از انواع ترفند ها و آموزه های نظامی و سلاح دیپلماسی نتوانستد قلعه تروا را تصرف کنند. عقلای سیاسی یونان در شورای مشورتی خود تصمیم به ساخت پیکره اسبی گرفتند و زبده ترین نیروهای خود را در ان جای دادند، اطراف قلعه را بظاهر خالی از نیرو نموده و پیکره را مقابل قلعه تروا نهادند. آنانی که از این دفاع چندین ساله خسته شده بودند و نفوذی در دستگاه حاکمیتی داشتند اسب را موهبت و هدیه ای از طرف یونانی ها برای پایان جنگ تلقی کردند و فشار بر حاکمیت را برای اوردن پیکره به درون قلعه آغاز نمودند. در این میان دختر پادشاه و کاهن قلعه لب به اعتراض گشودند و این عمل را ترفند دشمن قلمداد نمودند ولی انها را به تندروی محکوم کردند که حتی هدیه دشمن پشیمان شده را نیز ترفند میدانید.

اسب را درون قلعه آوردند و جشن و پایکوبی براه انداختند. پاسی از شب گذشته، که اهالی قلعه مست این پیروزی در خواب عمیقی بودند سربازان یونانی از اسب خارج و در قلعه را به روی سپاه یونان که در پشت قله منتظر بودند گشودند و تروا، این قلعه نفوذ ناپذیر را زمانیکه همه در خواب عمیق بودند تصرف کردند.
امام خامنه ای : “هدف اصلی و نهایی جنگ نرم طراحی‌شده، انحلال درونی و استحاله‌ی داخلی جمهوری اسلامی از طریق تغییر باورها و سست کردن ایمان مردم و به‌ویژه جوانان است. دشمن متجاوزِ بالطّبع است؛ طبیعت جهان‌خواران تجاوز است، جلو آمدن است، تصرّف است، پنجه انداختن است، طبیعت اینها است؛ اگر خاک‌ریز شما قابل نفوذ باشد، نفوذ میکند؛ باید جوری حرکت کنید که او احساس کند نمیتواند نفوذ کند. یک عدّه‌ای در قضیّه‌ی مذاکره و مسئله‌ی مذاکره سهل‌انگاری میکنند، سهل‌اندیشی میکنند، مطلب را درست نمیفهمند. حالا بعضی‌ها بی‌خیالند – بی‌خیالان جامعه، که هرچه پیش بیاید برایشان اهمّیّتی ندارد، مصالح کشور از بین برود، منافع ملّی نابود بشود- که حالا با آنها کاری نداریم امّا بعضی بی‌خیال هم نیستند لکن سهل‌اندیشند، عمق مسائل را نمی فهند”.

نفود در ارکان یک نظام نیاز به بستر سازیهای مناسب در آن جامعه میباشد تا جامعه هدف، به آن حدی برسد که رفتار ها و باورهای خود را همسو با خواست شخص یا دولت نفوذگر نماید.
در ایران بعد از نظام طاغوت مشاهده میشود گاها گروههائی همراه و چسبیده به بدنه نظام بودند و خود را سهامدار این انقلاب میدانستند. امام با تیزبینی های شگرفی که داشتند دست این کوته نظران را از دامان پاک انقلاب کوتاه نمودند ولی گاها عناصری از این سهام خواهان که در مکانهای کلیدی نظام بودند بحالت چراغ خاموش در حال اجرای نقشه و نیات اربابان خود بوده و هستند.

در جامعه مدرن امروزی شکل نفوذ دچار تغییرات محسوسی گردیده است

 اگر زمانی مثلا دولت انگلیس برای نفوذ و استعمار کشوری از عوامل انگلیسی استفاده مینمود اکنون جای آن را به عواملی از جنس همان جامعه سپرده تا شکل نفوذ ساده تر، قابل هضم تر و پذیرفته تر باشد.

مثالی در این ضمینه راهگشا خواهد بود: در اسنای مذاکرات هسته ای بین ایران و امریکا دو نفر گاها پای ثابت و همیشه حاضر این میز بودند. “تریتا پارسی” و “رضا مرعشی” !! اما اینها چه کسانی بودند؟ شاید اسم سازمانی به نام “نایاک” را شنیده باشید. سازمانی غیر دولتی در قالب حمایت از حقوق ایرانیان در امریکاست. مدیریت این سازمان با تریتا پارسی است و اما اهداف پشت پرده این سازمان به اصطلاح موجه، زمانی عیان میشود که تریتا پارسی با حضور در یکی از شبکه های بهائی خارج از کشور اهداف آن را تشریح میکند: “هدف ما از ورود به لابی های سیاستمداران ایران و امریکا ایجاد تغییر در ایران از درون است.” او بر این باور است که مسیر ایجاد دموکراسی در ایران را میتوان با حاکمیت ولایت فقیه شروع کرد اما قطعا در پایان راه، حاکمیت از درون سرنگون شده و دیگر ولی فقیهی وجود نخواهد داشت.
جالبتر اینکه مصادیق گفته های وی در باب ولی فقیه اندکی قبل و علنی تر بعد از توافق نمود پیدا کرده است. یعنی به ظاهر اطاعت از رهبری میشود و در بحثها و گفتار، نظر ایشان را راهگشا میدانند ولی در عمل عکس آن فرمایشات عمل میکنند. بطور مثال۱- از خطوط قرمز مد نظر رهبری معظم بحث عدم اجازه به بازرسین آژانس برای مصاحبه با دانشمندان بود که بعد از انتشار برجام تعهدی خلاف آن مشاهده گردید ۲- اینکه رهبری معظم فرمودند چشممان دست دشمن نباشد تا با برداشتن تحریمها گشایش حاصل شود، بلکه درمان این درد تکیه بر اقتصاد مقاومتی است.د ر این زمینه نیز تاکیدهای مکرر انجام شد و همگان مهر تایید بر آن زدند ولی در عمل هیچکدام از انتظارات ایشان از طرف قوا عملی نگردید ۳- در متن برجام گستره وادادگی و عدم رعایت خطوط قرمز ترسیمی مقام معظم رهبری به اندازه ای بود که ایشان شخصا ورود نموده و با اعلام ۲۸ شرط، اجرای ان را بلامانع اعلام نمودند.

(سوال اینجاست دولتی که حمایت رهبری از تیمشان را با حداکثر توان برجسته میکردند و نتوانستند خطوط قرمز و نگرانیهای ایشان را در امر توافق مرتفع نمایند در اجرای شروط رهبری چگونه عمل خواهند نمود)

۴- پذیرفتن بازدید از مراکز نظامی خلاف خواست رهبری ۵- باز گذاشتن دست دشمنان در ایراد اتهام به ایران، نسبت به عدم رعایت شروط توافق و خالی ماندن دست طرف ایرانی زمانیکه انها به تعهدات خود عمل نکنند و نقض این فرمایش رهبری که فرموده بودند اجرای توافق همزمان با رفع تحریمها باشد ۶ – تاکید رهبری بر تعهدات کتبی از امریکا و اروپا در باب اجرای تعهدات خود. (این در حالیست که میگفتند هیچ سندی را امضاء نکرده ایم و حواله کردن این خواست مهم و استراتژیک به روزنامه های رسمی غربی خود گواه دیگری بر شکستن و عدم اجرای شروط رهبریست) ۷- ممنوعیت مذاکره با امریکا در هر زمینه ای غیر از موارد حول محور هسته ای که در روزهای اخیر خلاف این امر در حال اتفاق است و وزارت خارجه برای مذاکره در باره سوریه در سفر به امریکاست و این درحالیست که امام خامنه ای بارها فرموده اند که امریکا اراده ای برای مبارزه با داعش ندارد و بسیاری موارد دیگر که به عینه میتوان مشاهده کرد که دستورالعمل مطرح شده در باب ولایت فقیه توسط مدیر نایاک در حال اجراست.
جالبتر زمانیست که بدانید “جیسون رضائیان” جاسوس در قالب خبرنگار نیز عضو همین سازمان امریکائی _اسرائیلی میباشد. او در بخشی از اعترافات خود میگوید: من آن چنان به رئیس جمهور نزدیک بودم که طعم آدامس او را نیز احساس میکردم. جاسوسی که از اهداف حضور او در ایران نفوذ در ارکان حساس نظام و شناسائی برنامه های ضد تحریمی ایران، شناسائی واسطه های تجاری ایران و شرکتهای خارجی طرف قراردادهای اقتصادی ایران در مسیر دور زدن تحریمها و جاسوسی از مراکز هسته ای و….. بود.

امیر حق طلب مرندی