کد خبر : 18251

Print This Post Print This Post
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: ۶ شهرک صنعتی جدید در سال جاری در استان آذربایجان شرقی راه اندازی شده است.

به  گزارش پیام مرند، محمدعلی عسگری عصر یکشنبه در نشست صنعتگران این شهرستان با مدیران استانی و محلی در فرمانداری مرند، اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهرک‌های صنعتی وظایفی از جمله تأمین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی دارد و حتی در روستاها نیز برنامه‌هایی در راستای افزایش و توسعه واحدهای تولیدی دارد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت شهرک‌های صنعتی در راستای حمایت از کارآفرینی، ساماندهی صنایع موجود استان و برنامه ریزی برای آینده فعالیت می‌کند، افزود: در سال جاری ۶ شهرک صنعتی جدید در استان آذربایجان شرقی راه اندازی شده است که دو مورد آن در شهرستان مرند می‌باشد.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه این شرکت آماده واگذاری زمین با نرخ بسیار مناسب و ناچیز برای سرمایه گذاران است، تصریح کرد: ۳۰ درصد مبلغ زمین واگذار شده به‌صورت پیش دریافت و مابقی نیز به‌صورت اقساط دریافت می‌شود.

عسگری خاطرنشان کرد: این فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاران است که می‌توانند استفاده کنند.

وی همچنین به طرح صنعت الیاف شیشه مرند اشاره کرد و گفت: این طرح با اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد ریال توسط سرمایه گذاران کشور چین در شهرستان مرند اجرا خواهد شد و پروژه‌ای تماماً دولتی است که در مرحله نخست برای حداقل ۴۸۰ نفر ایجاد اشتغال خواهد کرد.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی افزود: در استان آذربایجان شرقی امکان احداث شهرک‌های صنعتی صنفی نیز از امسال مهیا شده است و هر یک از صنوف که آمادگی و توانایی داشته باشد می‌تواند ناحیه صنعتی اختصاصی داشته باشد.

انتهای پیام/