کد خبر : 25093

Print This Post Print This Post
عضو شورای بخش مرکزی شهرستان مرند گفت: انتظار میرود همزمان با شروع و ادامه عملیات واکسن زنی، کار آمار برداری نیز انجام شود و دولت به دامداران متضرر شده، خسارت پرداخت کند.

به گزارش پیام مرند، بیماری تب برفکی علی رغم اینکه مضراتی برای انسان ندارد اما خسارت فراوانی برای دامدارن بوجود آورده است.

تقی کرمی فرماندار مرند در مورخه ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری در جلسه ای که در این خصوص در شهرستان مرند برگزار گردید اعتراف کرد که شدت انتشار این بیماری در سطح شهرستان بالاست و همه احشام شهرستان مرند اعم از سبک و سنگین درگیر این بیماری کشنده هستند.

زینال حیدری رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان مرند در مصاحبه با یاشیل وطن گفت: متاسفانه وضعیت بسیار وخیم است و تلفات زیاد موجب شده است تا کمر دامداران خم شود.

وی افزود: این بیماری بعلت شروع دیرهنگام واکسیناسیون همچنان تلفات دارد و انتظار میرود مسئولین شهرستان اقدامات خود را افزایش دهند.

در همین حال مهندس نصیری عضو شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان مرند نیز گفت: تب برفکی حداقل در ۳۰ روستای این شهرستان تلفات داشته و دفن غیر بهداشتی نیز موجبات شیوع را فراهم میکند.

وی خاطر نشان کرد: شواهد موجود نشان میدهد مسئولین مربوطه حتی در سطح استان در این خصوص دیر وارد عمل شدند و کمبود واکسن و آغاز دیرهنگام آن باعث افزایش تلفات شد و انتظار میرود همزمان با شروع و ادامه عملیات واکسن زنی، کار آمار برداری نیز انجام شود و دولت به دامداران متضرر شده، خسارت پرداخت کند.

انتهای پیام/