کد خبر : 32058

Print This Post Print This Post
به همت اداره تعاون روستایی شهرستان مرند و تلاشهای شرکتهای تابعه در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۹۳ تن شیر مازاد بر مصرف از گوسفنداران منطقه جمع آوری و تبدیل به پنیر سنتی گردید.

به گزارش پیام مرند، رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان مرند گفت: در راستای حمایت از دامداران شهرستان در شش ماهه نخست سال جاری طرح جمع آوری شیر گوسفندی و فرآوری و تبدیل آن به پنیر سنتی، با مشارکت اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی شهرستان مرند و شرکتهای تعاونی روستایی النجق و یامچی مقدار ۹۳۲۳۶ کیلوگرم شیر با اعتبار بالغ بر ۵ میلیارد ریال از گوسفندداران منطقه اجرا گردید.

حسین تقی زاده افزود: شیر جمع آوری شده بر اساس قرارداد منعقده در گارگاه پنیر سازی توسط کارشناسان امر تبدیل به پنیر سنتی شده است.

وی اظهار کرد: از این میزان شیر خریداری شده حدود ۲۸۰۰۰ کیلوگرم پنیر سنتی تولید و در سردخانه تعیین شده ذخیره و بر اساس تقاضای بازار بتدریج عرضه خواهد شد.

رئیس اداره تعاون روستایی مرند خاطر نشان کرد، از مزایای این طرح تثبیت و افزایش قیمت شیر در منطقه و کوتاه نمودن دست واسطه هاست که طی سالیان متمادی با قیمت پایین اقدام به خرید شیر کرده و حتی گاها وجوه مربوطه را پرداخت نکرده یا در اقساط بلند مدت پرداخت میکردند.

انتهای خبر/