کد خبر : 32084

Print This Post Print This Post
"حبیب صبائی" از فعالین اجتماعی - فرهنگی و جانباز و یادگار هشت سال دفاع مقدس در جلسه دیدار عمومی شورای شهر و شهروندان خطاب به این شورا از عدم ارائه برنامه مدون و زمان بندی شده برای حل مشکلات پروژه های راکد شهر گلایه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پیام مرند، فعال فرهنگی – اجتماعی مرند در جلسه شورای شهر  با شهروندان گفت: درخواست کرده بودیم جمعی از دلسوزان شهر در جلسه ای ویژه و خارج از وقت دیدار عمومی در خدمت شورای شهر باشیم که به هر علتی موافقت نگردید لذا در جلسه عمومی خدمت رسیدیم و افراد زیادی قرار بود بیایند اما بجهت کمبود جا ممکن نگردید.

 

حبیب صبائی که بعنوان مسئول جمعی از شهروندان مطالبه گر صحبت میکرد، افزود: این جمع و جریان مطالبه گری فقط به مسائل شهر و شورا و شهرداری نمیپردازد بلکه بخشی از مطالبات مربوط به شهر است و ما پیگیر مطالبه گری درخصوص مشکلات روستائیان و اقشار دیگر و حتی بحث ضررو زیان های منطقه آزاد به مرند و بازار و کسبه مرند نیز هستیم.

 

وی با اشاره به برخی پروژه های راکد شهر مرند گفت: آقایان شورا خوب میدانند زمان فاکتور مهمی است و حتی در بسیاری از کشورها وقتی پروژه ای به پیمانکار واگذار میشود زمان مهمترین بخش قرارداد است اما در شهر ما پروژه هایی هستند که مشخص نیست سر و ته کجاست و کسی هم پاسخگو نیست که چه موقع به اتمام خواهد رسید.

 

صبائی خاطر نشان کرد : ما میدانیم این مشکلات از شوراهای سابق و دورهای قبل به ارث رسیده اما میخواهیم بدانیم برنامه شما چیست و چه شرایطی برای اتمام این پروژه های نیمه تمام فراهم کرده اید.

 

این فعال اجتماعی با اشاره به اینکه بخاطر برخی اتفاقات در دوره قبلی شورای شهر مرند اعتماد شهروندان به این نهاد کاهش یافته است، تصریح کرد: شهرداری نباید فقط و فقط امیدوار به پرداخت عوارض باشد چه بسا یکسال مردم خوب همکاری کنند و یکسال نه و البته باید اعتمادسازی کرده و مردم را راغب به همکاری نماید.

 

وی با انتقاد از شورای شهر مرند گفت: در نقطه ای از شهر درست در کنار خیابان اصلی خاکبرداری به عمق چهارمتر توسط شهروندی از سالها پیش انجام شده که هر آن احتمال سقوط شهروندان و خطر وجود دارد که برخی از اعضای شورای شهر  شاید صدها بار از کنار آن ڱذشته اند؛ لطفا بفرمایند چیکار کرده اند؟

 

صبایی افزود: امیدواریم با لطف خدا و فعالیت شورای محترم بخشی از این مشکلات فراوان حل شود و همین که ریاست محترم شورا اعلام میکنند پیگیر مشکلات هستند جای امیدواریست اما بی شک فقط با برگزاری جلسه مشکلات به این پیچیدگی قابل حل نیستند.

 

حبیب صبائی در پایان گفت: به جهت ضیق زمان طوماری از مطالبات مردمی تقدیم شورای محترم شهر میشود، ما نیتمان کمک و همراهی هست و لاغیر.

انتهای پیام/