کد خبر : 32102

Print This Post Print This Post
رئیس گروه سازمانهای مردم نهاد ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر در جلسه آموزش پیشگیری از اعتیاد در مجامع روستایی در سازمان تعاون روستایی آذربایجان شرقی گفت: گسترش مواد مخدر روستاهای ما را بعنوان قطب تولیدی تهدید میکند.

به گزارش پیام مرند، کارگاه آموزشی آشنایی با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد در جوامع روستایی با مشارکت و همکاری مدیریت سازمان تعاون روستایی آذربایجان شرقی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی برای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره نظام صنفی شهرستان های این استان برگزار و مدرسین و کارشناسان مطالب جدید در این خصوص را آموزش و یادآوری کردند.

رئیس گروه سازمانهای مردم نهاد ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر در مراسم آغازین این کارگاه گفت: معضل مواد مخدر امروز یکی از چالش های همه جوامع می باشد و در ایران نیز با توجه به وجود ۳ میلیون معتاد و با نظر گرفتن خانواده های این معتادین میتوان گفت بخش بزرگی از کشور درگیر این معضل می باشند.

غلامرضا رجبی افزود: گسترش مواد مخدر روستاهای ما را بعنوان قطب تولیدی تهدید میکند که مشکلات ناشی از آن در کنار مشکلاتی مانند مهاجرت، افزایش جمعیت سالخوردگان و موارد دیگر موجب آسیب خواهد شد و این امر لزوم پیشگیری در روستاها را دوچندان میکند.

وی خاطر نشان کرد: در راستای آموزش آشنایی و پیشگیری از مواد مخدر در روستاها جهت ممانعت از گسترش این بلیه در جامعه بالاخص جوامع روستایی، تفاهم نامه هایی با سازمان مرکزی تعاون روستایی منعقد شده است.

در این جلسه رئیس هیات مدیره نظام صنفی استان آذربایجان شرقی نیز در سخنانی  با اشاره به لزوم حفظ فرهنگ و رسوم در روستاهای کشور خاطر نشان کرد: متاسفانه در روستاها نیز با ورود شعارها و تبلغیات تجددگرایانه شاهد از بین رفتن تفریحات سالم و رسوم اصیل ایرانی هستیم.

عطااله هاشمی تصریح کرد: وجود بیش از ۸۰ هزار عضو در سطح استان در قالب نظام صنفی پتانسیل بزرگی برای پیشگیری از معظل مواد مخدر در جوامع روستایی است.

در این دوره آموزشی اعضای هیات مدیره نظام صنفی شهرستان مرند نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/