کد خبر : 32134

Print This Post Print This Post
سرپرست هلال احمر مرند با اعلام خبر ادامه عملیات جستجو برای پیدا کردن کوهنورد مفقودی در کوهستان میشو از حضور بالگرد در عملیات خبر داد.

حبیب ذوالفقاری در گفتگو با پیام مرند اظهار کرد: با توجه به مساعد بودن شرایط جوی، در ششمین روز عملیات جستجو برای پیدا کردن کوهنورد مفقودی از بالگرد استفاده شد.

وی افزود: طی پایش ویژه هوایی متاسفانه همچنان خبری بدست نیامد و مجدداً برف و کولاک در منطقه آغاز شده است.

سرپرست هلال احمر مرند ادامه داد: مسیر احتمالی این کوهنورد دارای سه حفره بزرگ است که خطر سقوط و بهمن وجود دارد لذا با کاهش افراد جستجو کننده فقط افراد فوق حرفه‌ای به عملیات ادامه می‌دهند تا خدای ناکرده شاهد اتفاق دیگری نباشیم.

ذوالفقاری گفت: در حال حاضر به رغم نامساعد بودن هوای کوهستان میشو و وجود برف و کولاک شدید، سه تیم زبده و حرفه ای و تخصصی کوهستان متشکل از کوهنوردان ورزیده و نجاتگران هیات کوهنوردی و مسئول تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی، با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته کوهستان در حال پایش گودال های انباشته از برف در ارتفاعات صعب العبور میشو هستند.

وی در پایان گفت: اگر در جستجوی این سه حفره نیز خبری بدست نیاید و با توجه به جستجوهای گسترده این چند روز، حتی می‌توان احتمال داد که این کوهنورد در میشو نیست.

انتهای پیام/