کد خبر : 32137

Print This Post Print This Post
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری اظهار کرد: اعتبارات کامل مشاغل خانگی در شهرستان مرند جذب شده و چون این اعتبارت به صورت شناور است درصددیم اعتبارات بیشتری را جذب کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پیام مرند، نحوه اجرا و اعطای تسهیلات اشتغال روستایی مرند، با حضور فرماندار این شهرستان، معاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی و برخی مدیران و کارشناسان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

فرماندار شهرستان ویژه مرند در این جلسه اظهار کرد: اعتبارات کامل مشاغل خانگی در شهرستان مرند جذب شده و چون این اعتبارت به صورت شناور است درصددیم اعتبارات بیشتری را جذب کنیم.
وی با اشاره به اجرای طرح استادشاگری خاطرنشان کرد: مقرر بود یک راهکار قانونی برای اجرای این طرح در استان اتخاذ شود که باید پیگیر جزئیات اجرای این طرح در شهرستان مرند باشیم.

همچنین امیر محمدزاده رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرند با اشاره به تصویب قانون حمایت از ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی مصوب ۳۱ مرداد ماه سال جاری در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: زعفران و صنایع چوبی مرند یک برند محسوب می شود و حتی استان های دیگر را نیز پوشش می دهد.
رفیع زاده کارشناس صنعت فرمانداری مرند نیز گفت: بیشترین درصد جذب تسهیلات ۵ میلیاردی مشاغل خانگی در سال گذشته در شهرستان مرند صورت گرفت.
وی همچنین با اشاره به اشکالات سامانه کارا اظهار کرد: در سامانه کارا ایراداتی وجود دارد که برخی پارامترها در نظر گرفته نشده است، رسته های اولویت دار کشوری، عدم تغییر بارگذاری مدارک از جمله اشکالات این سامانه به شمار می رود.
رفیع زاده ادامه داد: صنایع تبدیلی کشاورزی، صنایع چوبی و زعفران که جزو طرح های اشتغال زای شهرستان مرند به شمار می رود، جزو رسته های اولویت دار کشوری در سامانه کارا محاسبه نشده که باید رفع شود.

انتهای پیام/