کد خبر : 32159

Print This Post Print This Post
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: روحانیت می‌تواند در مقابل هجمه‌های فرهنگی دشمن بایستد و عامل بودن علما به گفته‌های خود رمز موفقیت در این مسیر می‌باشد.

به گزارش پیام مرند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز در بازدید از حوزه علمیه برادران شهرستان مرند در جمع طلاب و روحانیون این شهرستان اظهار داشت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و به همین خاطر دشمن برای تهاجمات فرهنگی برنامه‌های ویژه‌ای دارد.

وی افزود: روحانیت می‌توانند در مقابل این هجمه‌های فرهنگی با برنامه‌ریزی بهتر بایستند و زمانی در این رسالت موفقیت بهتر کسب خواهد شد که خودمان عامل به گفته‌های خود باشیم.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اهمیت تهذیب نفس تصریح کرد: با تهذیب نفس می‌توان بر قلوب دیگران نفوذ کرد و خود را نیز از شر شیطان رهایی داد و نباید فراموش کرد که عامل بودن علما به گفته‌های خود رمز موفقیت در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

آل‌هاشم ادامه داد: اگر در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن مراقب و بصیر باشیم دشمن کاری از پیش نخواهد برد چراکه علی‌رغم برخی تهدیدات دشمنان، آن‌ها هرگز توان تقابل مستقیم با انقلاب اسلامی را ندارند و خودشان نیز هزینه‌های چنین تقابلی را ارزیابی کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد: دشمنان این انقلاب تلاش دارند این نظام را از داخل مورد تخریب قرار دهند و حتی در برخی عرصه‌ها که کوتاهی داشته‌ایم،موفقیت‌هایی کسب کرده‌اند و لذا پیرو سفارش‌های مقام معظم رهبری باید بصیرت خود را افزایش دهیم تا حتی به‌صورت ناخواسته نیز در خدمت دشمن نباشیم.

در ابتدای این جلسه نعمت‌زاده امام جمعه مرند در سخنانی وضعیت شهرستان و برخی از فعالیت‌های حوزه علمیه مرند را تشریح کرد.

وی اظهار داشت: شهرستان مرند با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارای ۵ شهر و ۱۲۳ روستاست و۶۸۰ شهید و ۱۵۸۷ جانباز  و ۱۰۰۰ آزاده عزیز تقدیم این نظام کرده است که از این شهدا ۱۲ شهید روحانی هستند و امشب نیز نیز یادواره این شهدای روحانی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، در مرند برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/