کد خبر : 7975

Print This Post Print This Post
یک از مهمترین نکات عملیاتهای نظامی این است که اطلاعات تا حد ممکن تا لحظه آخر مخفی مانده و خبر آن به گوش دشمن نرسد.

به گزارش پیام مرند، در این میان رسانه های خارجی اعم از خبرگزاری ها و شبکه های ماهواره ای به محض کسب اطلاع از وقوع یک عملیات، بلافاصله آن را رسانه ای میکنند. این موضوع در نگاه اول و برای کاربران عادی یک خبر معمولی و شاید جذاب باشد و بس اما برای آنهایی که آن طرف خاکریز و در واقع هدف این عملیات هستند یک چراغ علامت دهنده و علامتی برای اتخاذ تدابیر لازم است.

این اتفاق در جریان مبارزات دولتهای سوریه و عراق علیه تکفیری ها و داعش بارها اتفاق اقتاده است و در آخرین مورد که هم اینک در جریان است، برخی رسانه ها مرتب از عملیاتی حرف میزنند که بزودی برای آزادسازی تکریت انجام خواهد شد.

بعنوان نمونه نشریه انگلیسی تایمز دیروز نوشت:  « سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در حال نظارت بر آماده سازی و تدارک نهایی برای حمله به داعش به منظور بازپس گیری شهر عراقی تکریت است.

بنابر ادعای این نشریه انگلیسی، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران هم اکنون در سامرا واقع در شمال بغداد به سر می برد.

هم اکنون هزارات نفر از سربازان ارتش و شبه نظامیان برای آمادگی جهت آغاز حمله علیه داعش در سامرا گرد آمده اند».

این خبر و اخبار مشابه که بلافاصله توسط سایتها و خبرگزاری های متعدد و حتی شبکه های تلویزیونی به سرعت منتشر میشود فقط و فقط کمک به تروریستها و جنایتکاران داعش است.

انتهای پیام/