کد خبر : 8138

Print This Post Print This Post
اولین کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان دیروز و امروز در مجتمع آدینه تهران با پیام حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی و سخنرانی برخی چهره های اصلاح طلب که اغلب در تخریب دولت نهم و دهم و بزرگنمایی دولتهای به اصطلاح اصلاحات هفتم و هشتم بود برگزار شد.

پیام مرند: گزارش/ در آغاز این مراسم فعالین سیاسی؛ حجت السلام و المسلمین موسوی لاری، فیض ا… عرب سرخی، غلامرضا ظریفیان، محمد عطریانفر، سید محمود دعایی، احمد نقیب‌زاده، الیاس حضرتی، مهدی رحمانیان، داوود فیرحی،مهدی صولی و صدهها نفر از اعضای این حزب از شهرهای مختلف حضور داشتند.

سخنانی که در این جلسه بیان شد اغلب با تخریب برخی دولت های سابق و بزرگنمایی دوره به اصطلاح اصلاحات همراه بود. مجید فراهانی که سابقه عضویت در دفتر سیاسی و شورای مرکزی حزب منحله مشارکت را دارد، به عنوان نخستین سخنران کنگره حزب ندای ایرانیان در سخنرانی خود بدون اشاره به گرانی های آهسته، مستمر و چراغ خاموش دولت یازدهم و مشکلات فرهنگی و اختلاف افکنی ها در دوران به اصطلاح اصلاحات گفت: « حفظ اعتماد ملی مهم‌ترین سرمایه در نظام است، مردم سالاری توسعه و ارتقا اعتماد عمومی جز با وحدت نتیجه نمی‌دهد. مردم با گوشت و پوست خود سختی‌های ٨ سال ریاست جمهوری احمدی‌نژاد حس کردند. مقایسه قیمت نفت در زمان دولت اصلاحات و احمدی‌نژاد گویای فعالیت‌ها بوده است. کمترین رشد اقتصادی را در دولت احمدی‌نژاد داشتیم دولت احمدی‌نژاد را باید دولت تعطیلی و انحلال نامید دولت احمدی‌نژاد را باید دولت تعطیلی و انحلال نامید».

وی که در میان سخنان خود علی رغم اینکه بارها با حمله به برخی چهره های سیاسی و تخریب برخی دولت ها درصدد گرم کردن جلسه و محفل خویش بود، از آشتی ملی سخن گفت و آن را یکی از محورهای اعتماد عمومی عنوان کرد.

یکی از موضوعاتی که مجید فراهانی هم در سخنرانی خود و هم در نشست خبری بدان تاکید کرد بحث « رهایی از توسعه نیافتگی» بود. این سخنان در حالی بیان میشود که ایران علی رغم هجمه های شدید دشمنان خارجی در عرصه های مختلف از جمله اقتصادی و فرهنگی و با در نظر گرفتن کارشنکی ها و سالها جنگ تحمیلی در کنار اختلاف افکنی های برخی در داخل، در مسیر پیشرفت و کسب مدارج عالی در بخش های مختلف قرار داشته و روز به روز در حال ارتقاء جایگاه خویش است و در بسیاری از عرصه ها بطور افتخار آمیزی در جایگاههای برتر دنیا قرار دارد.

در حقیقت اصطلاح « رهایی» موقعی بکار برود که هیچ اقدامی انجام نشده و هیچ نتیجه ای کسب نگردیده باشد لذا میتوان این سخنان را به نوعی زیر سوال بردن دستاوردها و حرکت های عظیم در مسیر توسعه که با تلاش شبانه روزی جوانان عزیز این مرزو بوم با رهنمودهای هنرمندانه مقام معظم رهبری ( ادام الله بقائه) حاصل شده است قلمداد کرد.

در این جلسه برخی از سخنرانان علی رغم اینکه بر ارزش و اهمیت اقتتدار کشور اذعان کردند، « دموکراسی و آزادی» را دو بال پرواز کشور عنوان نمودند و این در حالی است که اگر واقع بین باشیم و پرواز کشور را پیشرفت و کسب موفقیت های عالی در نظر بگیریم، عواملی وجود دارند که نقش بسیار مهمی جهت رسیدن به این اهداف دارند و نباید آنها را فراموش کرد و برای مثال بی شک بدون اقتتدار نمیتوان به پرواز و پیشرفت فکر کرد مگر اینکه منظور از پرواز چیز دیگری باشد. حال باید دید چه کسانی برای ایجاد و حفظ این اقتتدار برای ایران اسلامی تلاش کرده و چه کسانی حاضر به دشمنان اقتتدار نظام جمهوری اسلامی حتی بدون هیچ دستاوردی روی خوش نشان داده و دل ملت غیرتمند ایران را خون کرده اند.

و یکی از نکات مهمی که پیرامون این حزب تازه کار قابل تامل است اینکه ندا هنوز فاصله خود را با خط قرمز نظام یعنی فتنه ۸۸ به صورت رسمی مشخص و تبیین نکرده است و همین مسئله سبب می‌شود، ندا در کنار دیگر احزاب اصلاح‌طلب حامی فتنه دیده شود، احزابی که هنوز دل در گرو اشخاصی دارند که به عنوان یکی از رئوس فتنه ۸۸ معرفی می‌شوند و زنجیره‌ای‌ها از آنها به عنوان رهبران اصلاحات یاد می‌کنند حالل آنکه چنین افرادی نه تنها درون دایره نظام تعریف نمی‌شوند بلکه  هزینه‌های فراوانی برای جریان بیمار اصلاحات داشته و خواهند داشت.

ندا باید به صورت مشخص خط خود با فتنه‌گران در حصر را مشخص کند و بداند برای ورود به عرصه سیاست، قاعده‌هایی وجود دارد که اگر رعایت نشود، هیچ حزبی قادر به ادامه راه نخواهد بود و در مسیر قطار انقلاب، حذف خواهند شد.

انتهای پیام/