کد خبر : 9779

Print This Post Print This Post
عضو کمیته سازمان علمای یمن از اعلام «جهاد» و «دفاع مقدس» از کشور و مردم بی دفاع یمن مقابل تجاوزات رژیم سعودی خبر داد.

به گزارش پیام مرند، عضو کمیته سازمان علمای یمن در گفتگو با خبرنگاران فتوای جهاد و دفاع از مردم یمن درپی تجاوز اخیر رژیم سعودی به مردم بی دفاع این کشور و حمل سلاح و جهاد مقدس را صادر کرد.

شیخ الشمری گفت: پس از تجاوز رژیم سعودی به یمن و هدف قرار دادن شهروندان بی گناه یمن کمیته سازمان علمای یمن مردم این کشور را به حمل سلاح و جهاد دعوت کرد.

وی خاطر نشان کرد: رژیم سعودی و رژیم های عربی با مشارکت آمریکا و رژیم صهیونیستی حمله به مردم بی گناه یمن را تدارک دید و به همین دلیل تمام مومنان را به حمل سلاح دعوت کرد و از آنها خواست به کمیته های انقلابی و جنبش انصار الله ملحق شوند.

شیخ الشمری افزود: مردم آزاده یمن به جهانیان قدرت خود در ایستادگی و مقاومت در برابر این تجاوز وحشیانه و دفاع از خاک و حق حاکمیت را ثابت کنند و آن را حق مشروع و بر حق یمنی ها دانست که تمام عرف ها و میثاق ها و قوانین بین المللی بر آن تاکید می کنند.

جنبش «انصار الله» خود را برای بستن تنگه «باب المندب» آماده می کند

منابع آگاه یمنی تاکید کردند: اطلاعاتی موکدی وجود دارد که نشان می دهد، تدارکات لازم برای بستن تنگه «باب المندب» از طریق استفاده از موشک های زمین به دریا درحال انجام است.

این منابع افزودند: این موشک های ساخت چین همان موشک هایی است که طی جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ میلادی جنوب لبنان توسط حزب الله علیه قایق های رژیم صهیونیستی مورد استفاده قرار گرفت.

منابع مذکور خاطر نشان کردند: این موشک ها از سواحل یمن به سمت کشتی هایی که قرار است، از این تنگه عبور کنند، نشانه گرفته شده که بیانگر عزم صنعا برای بستن تنگه باب المندب است.

این منابع گفتند: این سناریو از ماه ها پیش درحال بررسی بوده است.

۶۵ درصد تجارت جهانی از تنگه باب المندب عبور می کند.

انتهای پیام/

منبع: فارس