کد خبر : 9883

Print This Post Print This Post
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پس از اعلام حمایت هفته گذشته خود از حمله اعراب به ملت یمن، این هفته درخواست کرد شبیه آن تجاوز نظامی علیه نوار غزه، سوریه، عراق، سومالی و لیبی انجام شود.

به گزارش پیام مرند، «محمود عباس» (ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (شنبه) خواستار انجام عملیات «طوفان قاطع» در فلسطین مانند یمن شد.

روزنامه فلسطینی «الایام» به نقل از عباس نوشت: امیدواریم که اعراب موضعی مشابه یمن در کشورهای دیگر که از فتنه در رنج هستند مانند سوریه، عراق، غزه، سومالی و لیبی اتخاذ کنند.

حماس: اظهارات عباس «خطرناک و غیرملی» است

«سامی ابوزهری» سخنگوی حماس در گفت‌وگویی با «الرساله» اظهارات عباس را که خواستار تکرار عملیات طوفان قاطع علیه ملت فلسطین شده بود، خطرناک و غیرملی توصیف کرد.

ابوزهری در ادامه از دولت های عربی خواست محمود عباس را به خاطر اینگونه مواضع منسجم با تمایلات رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن ملت فلسطین مجازات کنند.

وی افزود: عباس فاقد مشروعیت قانونی است و وجود او در ریاست تشکیلات خودگردان مربوط به میزان التزام او به توافق ملی فلسطینی است و هرگونه تصمیم و یا اظهاراتی خارج از این توافق رد شده است.

جنبش الاحرار: عباس نماینده صهیونیست‌هاست

جنبش فلسطینی «الاحرار» نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد درخواست عباس برای انجام عملیات طوفان قاطع علیه غزه متناسب با اولویت‌های اسرائیل برای حمله به غزه است

این جنبش در بیانیه خود نوشت: تاکید می‌کنیم که محمود عباس فاقد مشروعیت است و نماینده ملت فلسطین نیست بلکه او با این اظهارات پَستخود نماینده صهیونیست هاست و شکست‌های رژیم اشغالگر در ۵۰ سال تجاوز علیه غزه را با این اظهارات خود جبران می‌کند.

این جنبش افزئود که شایسته است عباس به جای این سخنان، خواستار انجام عملیات برای آزادی مسجدالاقصی شود. الاحرار از سران عرب خواست برای مجازات عباس درنگ نکنند.

اظهارات عباس (که همان روز اول حمایت قاطع خود را از عملیات عربستان علیه یمن اعلام کرد) پس از سخنان «محمود الهباش» قاضی القضات فلسطین اعلام شد. قاضی‌ تشکیلات خودگردان دیروز ضمن اعلام حمایت کامل از تجاوز نظامی به یمن، از اعراب خواست با حماس که کنترل غزه را در دست گرفته نیز مانند حوثی‌ها در یمن رفتار شود.
انتهای پیام/

منبع: فارس