کد خبر : 9919

Print This Post Print This Post
یکی از رهبران معارضان تونس تاکید کرد، جنگی که عربستان سعودی در یمن به آن دست زده را تنها باید «جنگ نیابتی» به شمار آورد.

به گزارش پیام مرند، «حمه الهمامی»، رهبر ائتلاف معارض موسوم به «جبهه مردمی چیگرای» تونس که دارای ۱۷ کرسی در پارلمان این کشور می‌باشد، در گفت‌وگو با فارس، تجاوز رژیم سعودی به یمن را محکوم و تاکید کرد که ائتلاف متبوعش همواره مخالف هرگونه دخالت در امور داخلی یک کشور عربی مستقل است.

الهمامی با بیان اینکه آنچه در یمن رخ می‌دهد، یک «توطئه» است، گفت: کسانی‌که امور جاری در یمن و تحولات منطه‌ای را دنبال می‌کنند، به خوبی دریافته‌اند که برخی از کشورهای عربی برای تحقق اهداف و منافع غرب وارد جنگ نیابتی در کشور عربی دیگر شده‌اند و ما چنین دخالتی را همواره رد می‌کنیم.

وی در خصوص اهداف عربستان از تجاوز به یمن تصریح کرد: یکی از اهداف این تجاوز میل عربستان سعودی به جنگ افروزی در منطقه است، دقیقا مشابه آنچه که ۴ سال پیش در سوریه شاهد آن بودیم و مردم این کشور همچنان از تبعات این جنگ و توطئه تدارک دیده شده علیه کشورشان رنج می‌برند.

الهمامی با بیان اینکه متاسفانه جنگ‌هایی نیابتی بدست اعراب در منطقه در جریان است، گفت: طرف‌هایی از تجاوز سعودی به یمن حمایت می‌کنند که از رسیدن انقلاب‌های مردمی به کشورهایشان بیم دارند و یا طی انقلاب‌های مردمی که کشورهایشان شاهد آن بوده، منافع خود را از دست داده‌اند و این امری قابل فهم است که چنین طرف‌هایی دارای منافعی مشترک با عربستان باشند.

انتهای پیام/